AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   predaj (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4099)

maly Mirko 07-05-2015 18:44

predaj
 
chcem sa opýtať.mám v prenájme ornú pôdu,chcem ju predať,musím dať výpoveď družstvu,alebo nie.

Odbor komunikácie 1 11-05-2015 07:06

Re: predaj
 
Predaj pozemkov nie je dôvod na výpoveď z nájmu.
Podľa § 680 ods.2 Občianskeho zákonníka ak dôjde k zmene vlastníctva k prenajatej veci, vstupuje nadobúdateľ do právneho postavenia prenajímateľa a nájomca je oprávnený zbaviť sa svojich záväzkov voči prvšiemu vlastníkovi, len čo mu bola zmena oznámená alebo nadobúdateľom preukázaná. To znamená, že predajom pozemkov sa nový vlastník stane ich prenajímateľom za podmienok uvedených v platnej zmluve o nájme.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:10.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..