![]() |
Užívacie práva
Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať či môže vlastník lesných pozemkov, ak mu neboli vydané užívacie práva, podpísať nájomnú zmluvu ( napr. s obcou ) a teda či lesný úrad môže akceptovať takúto zmluvu ak nájomca ( napr. obec ) prevezme na seba všetky povinnosti vyplývajúce zo zákona podľa LHP. Ak je to možné tak by som potreboval vedieť kto je oprávnený v tejto veci rozhodnúť. ( Užívacie práva boli vydané v roku 1992 združeniu vlastníkov lesov, ktoré si však neplnilo povinnosti a zo zákona zaniklo. Predseda združenia zo zdravotných dôvodov odmieta postúpiť užívacie práva vlastníkom. ) Ďakujem. Jano. |
Re: Užívacie práva
Dobrý deň,
Nemenovanému združeniu vlastníkov lesov boli užívacie práva odovzdané v roku 1992. Nakoľko združenie (pozemkové spoločenstvo) neprispôsobilo svoje právne pomery zákonu č. 97/2013 Z. z. o pozemkových spoločenstvách v znení zákona č. 34/2014 Z. z. (ďalej len „zákon“), zmluva o spoločenstve zanikla, spoločenstvo bolo zrušené a zapísané v registri o pozemkových spoločenstvách s dodatkom „v likvidácii“. Spoločenstvo v likvidácii môže vykonávať len úkony smerujúce k jeho zániku, teda nemôže byť obhospodarovateľom lesných nehnuteľností. Obhospodarovateľom sa stávajú vlastníci pozemkov, ktorí pri dodržaní ustanovení zákona o lesoch môžu na svojich pozemkoch samostatne hospodáriť, alebo ich môžu prenajať inému obhospodarovateľovi. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:32. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..