![]() |
mlady farmar 4.1 a 6.1
Dobry den,
mám možnosť žiadať o dotáciu z podopatrenia 4.1, ku ktorému už vyšla výzva, ak plánujem žiadať aj o dotáciu pre mladého farmára zo 6.1? Alebo sa tým zo 6.1 automaticky vyradim? |
Re: mlady farmar 4.1 a 6.1
Dobrý deň,
Odbor 610: V súčasnosti je vyhlásená výzva na podopatrenie 4.1, v rámci ktorej sa neuplatňuje ustanovenie o zvýhodňovaní mladého farmára, t.j. žiadateľa, ktorý má v čase predloženia ŽoNFP na túto výzvu schválený podnikateľský plán v rámci opatrenia 6.1, t.j. má rozhodnutie PPA o schválení podpory v rámci opatrenia 6.1. Okrem toho, pokiaľ sa niekto bude uchádzať o podporu v rámci výzvy na 4.1, musí byť podnikateľom, pričom žiadateľ o podporu z podopatrenia 6.1, môže založiť svoj podnik najskôr v deň vyhlásenia výzvy na toto podopatrenie. Z uvedeného vyplýva, že žiadateľ môže podať projekt na 6.1, ak firmu založí najskôr v deň vyhlásenia výzvy na 6.1 a potom ešte stihne dať projekt na 4.1, ale bez nárokovania si na výhody, ktoré podopatrenie 4.1 mladým farmárom ponúka, avšak ktoré sa neuplatňujú v rámci predmetnej vyhlásenej výzvy na 4.1. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:58. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..