![]() |
Slovenská poľovnícka komora 2
Vzhľadom na skutočnosť, že dodnes nie je v téme „zriadenie Slovenskej poľovníckej komory“ odpoveď na otázku a dali ste ju úplne inde a vzhľadom na to, že vaša odpoveď je o niečom inom, dovolím si znovu zadať totožnú otázku, ktorú som trochu preformuloval, aby som prispel k jednoznačnosti otázky. Asi došlo aj k nedorozumeniu, lebo argumentujete nejakými stanovami! Vopred ďakujem za skorú odpoveď. Teda pokladám otázku, ktorá je snáď jednoznačnejšia a poprosím o odpoveď:
--- Konštituovala sa komora legálne tým, že volili zástupcovia organizačných zložiek SPZ ako právnicke osoby – poľovnícke organizácie? takéto postavenie im zo zákona neprináležalo a ani neprináleží, nie sú poľovnícke organizácie. Zákon jasne definuje, ako a kto sa hlasovania mohol zúčastniť: „podľa zásady jeden zástupca poľovníckej organizácie na každých aj začatých 50 členov poľovníckej organizácie užívajúcej poľovný revír.“ --- Pomôcka: znenie paragrafu, o ktorom je otázka, aby nedošlo k nejakému omylu: § 81 (3) Okresné organizácie alebo regionálne organizácie Slovenského poľovníckeho zväzu uskutočnia do 31. októbra 2009 stretnutie zástupcov právnických osôb a fyzických osôb vykonávajúcich právo poľovníctva v poľovných revíroch, ktoré sa nachádzajú v ich územnej pôsobnosti držiteľov poľovných lístkov s trvalým pobytom v obvode ich pôsobnosti, podľa zásady jeden zástupca poľovníckej organizácie na každých aj začatých 50 členov poľovníckej organizácie užívajúcej poľovný revír. |
Re: Slovenská poľovnícka komora 2
Dobrý deň,
Na Vašu otázku odpovedáme, že Slovenský poľovnícky zväz je, a aj v čase vytvorenia Slovenskej poľovníckej komory bol, poľovníckou organizáciou a poľovné revíry užíval prostredníctvom svojich organizačných zložiek – poľovníckych združení. Podľa § 81 ods. 3 zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa stretnutia, ktoré organizovala okresná alebo regionálna organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu, mali zúčastniť zástupcovia právnických osôb a fyzických osôb vykonávajúcich právo poľovníctva v poľovných revíroch, ktoré sa nachádzajú v ich územnej pôsobnosti. Zúčastnení zástupcovia poľovníckych združení boli zároveň aj zástupcami Slovenského poľovníckeho zväzu. Z tohto dôvodu zastávame názor, že Slovenská poľovnícka komora bola vytvorená zákonným spôsobom. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:22. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..