![]() |
Vyzva 6.1 chov koni
Dobrý deň prajem,
chcela by som sa spýta, že za akým rôznym účelom je oprávnený chov koní v rámci predmetnej výzvy. Ak chcem chovať aj kone s tým, že ich budem využívať na jazdenie a rozvoja vidieckej turistiky, možno ich zaradiť do výpočtu standardného výstupu? Ďakujem |
Re: Vyzva 6.1 chov koni
Dobrý deň,
Cieľom výzvy na podopatrenie 6.1 je motivovať mladých ľudí, aby začali podnikať v poľnohospodárskej prvovýrobe a v súlade s týmto cieľom bola stanovená podmienka, aby podnikateľský plán začínajúceho mladého agropodnikateľa bol zameraný na živočíšnu a/alebo špecializovanú rastlinnú výrobu. Z uvedeného dôvodu je preto potrebné, aby účel chovu koní bol v tomto prípade spojený s poľnohospodárstvom. Keďže chov koní za účelom jazdenia a rozvoj vidieckej turistiky nie je poľnohospodársky, taký podnikateľský plán nie je oprávnený na podporu z tohto podopatrenia. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 06:51. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..