AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Vyzva 6.1 chov koni (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4386)

zacinajucifarmar 01-03-2016 08:30

Vyzva 6.1 chov koni
 
Dobrý deň prajem,

chcela by som sa spýta, že za akým rôznym účelom je oprávnený chov koní v rámci predmetnej výzvy. Ak chcem chovať aj kone s tým, že ich budem využívať na jazdenie a rozvoja vidieckej turistiky, možno ich zaradiť do výpočtu standardného výstupu?

Ďakujem

Odbor komunikácie 1 01-03-2016 12:07

Re: Vyzva 6.1 chov koni
 
Dobrý deň,

Cieľom výzvy na podopatrenie 6.1 je motivovať mladých ľudí, aby začali podnikať v poľnohospodárskej prvovýrobe a v súlade s týmto cieľom bola stanovená podmienka, aby podnikateľský plán začínajúceho mladého agropodnikateľa bol zameraný na živočíšnu a/alebo špecializovanú rastlinnú výrobu. Z uvedeného dôvodu je preto potrebné, aby účel chovu koní bol v tomto prípade spojený s poľnohospodárstvom. Keďže chov koní za účelom jazdenia a rozvoj vidieckej turistiky nie je poľnohospodársky, taký podnikateľský plán nie je oprávnený na podporu z tohto podopatrenia.


S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 06:51.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..