![]() |
SHR popri zamestnani a vyska odvodov
Dobry den,
ak by som sa chcel zaregistrovat ako SHR ale nepredpokladam v prvych 5 rokoch ziadne prijmy, avsak pracujem na trvaly pracovny pomer, vznikne mi nejaka odvodova povinnost (socialne/zdravotne odvody)? Pytam sa preto, ze by som chcel kupit zanedbany starsi sad, avsak ten je vedeny ako orna poda a mam problem ho kupit kedze zakon zakazuje predaj "nepolnohospodarom". Moj ciel je ten sad udrzovat a ovocim zasobovat siroku rodinu, pretoze ma to bavi. (je to extenzivny sad). Bohuzial jedina realna moznost sa javi preklasifikovat ho na zahradu, cim vyrazne stupne dan z pozemku. Na druhu stranu do buducna pokukujem po ornej pode v okoli s cielom sad rozsirit a venovat sa tomu ako podnikaniu, ale nerad by som platil odvody uz teraz ked je to cisto stratova zalezitost. Bola by to teda cesta ako obist zakon o predaji pody? Alebo mam preklasifikovat na zahradu? (ma to len 0,4ha) Dakujem. |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:06. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..