View Single Post
Starý 10-09-2018, 15:20   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Areál - Viacero užívateľov na jednom dvore

Dobrý deň,

problematika areálov poľnohospodárskych podnikov a hospodárskych dvorov je čiastočne riešená v zákone 504/2003 o nájme ... a čiastočne je možné riešiť vlastníctvo pozemkov v hospodárskom dvore aj postupom podľa §8h zákona 330/1991 o pozemkových úpravách.
Ďalšie možné postupy majetkoprávneho vysporiadania sú aj vo všeobecne záväzných právnych predpisoch, teda Občianskom zákonníku či Katastrálnom zákone.

Z Vašej otázky vyplýva aj ďalší problém, keď uplatňovaním ústavného práva vlastníkov všeobecne vzniká v hospodárskych dvoroch konflikt ústavného práva vlastníka pozemku proti rovnako ústavnému právu vlastníka stavieb a areálu ako takého. Tento konflikt sa dá riešiť buď dohodou obidvoch strán alebo postupmi v súlade s platnou legislatívou alebo súdnou cestou.
__________________
S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
e-mail: [email protected]
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním