Re: Najom za podu
Vážený pán Belej,
Po prečítaní vášho príspevku mám za to , že nájomný vzťah vo vašom prípade vznikol prijatím zákona č. 229 z roku 1991 o úprave vlastníckych vzťahov k pôde v znení neskorších predpisov. Predmetný návrh, ako uvádzate však nerieši výšku odplaty. Pokiaž podnikatežský subjekt nie je ochotný rešpektovať otázku odplaty môžete tento riešiť len súdnou cestou.
Pokiaž ide o výšku nájmu pre Slovenský pozemkový fond, treba uviesť, že ide svojim spôsobom o určitú regulovanú cenu nájomného, ktorá nezodpovedá skutočnosti.
Vzhžadom na závažné podozrenia týkajúce sa nesprávneho pridežovania dotácií, ktoré uvádzate v závere listu, rozhodol som sa vaše podanie postúpiť na Sekciu kontroly MP SR k prešetreniu. O výsledku šetrenia vás budú pracovníci sekcie informovať.
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|