Téma: Vstup do lesa
View Single Post
Starý 14-08-2003, 08:56   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Vstup do lesa


Vážený pán Miklan,

podža znenia zákona č. 100/1977 Zb. „ O hospodárení v lesoch a štátnej správe lesného hospodárstva v znení neskorších predpisov, paragraf 19 sa v lesoch zakazuje zakladať oheň a táboriť mimo vyznačených miest a v čase zvýšeného nebezpečenstva aj fajčiť. Porušenie tohto zákazu zakladá skutkovú podstatu priestupku na úseku lesného hospodárstva podža paragrafu 19 a , citovaného zákona.
Paragraf 17 tohto zákona umožňuje všeobecný vstup do lesov, avšak orgán štátnej správy lesného hospodárstva môže zakázať, prípadne obmedziť všeobecný vstup do lesa, ak si to vyžaduje ochrana lesov alebo iné dôležité záujmy spoločnosti. Takéto obmedzenie sa vyhlasuje na obmedzenú dobu a musí sa vhodným spôsobom zverejniť.
Výnimka, zákazu vstupu, na ktorú sa pýtate, platí pre vlastníkov lesov, správcov lesov a užívatežov lesov a na tých na ktorých sa vzťahuje osobitný predpis napríklad, požiarnici, zdravotníci, horská služba, požovníci a pod.

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním