Re: Výnos 2004
"... Snažili sme sa doň vtesnať všetky možnosti podpory, ktoré sú všeobecne uvedené v Pokynoch spoločenstva pre štátnu pomoc v požnohospodárskom sektore (2000/C 28/02).
Systém, akým bola poskytovaná podpora pre chovatežov koní na Slovensku, podža našich poznatkov, nemá nikde na svete obdobu..."
" ... Každý rok sú robené rôzne opatrenia na zvýšenie stávkovej činnosti a tým aj tržieb z nej, no na to, aby sa táto inštitúcia uživila iba z toho, musel by sa zvýšiť tento obrat cca 150 krát. Preto je potrebná naša podpora na zachovanie toho, čo robí dobré meno nášmu rezortu a v konečnom dôsledku i celej krajine... "
" ... a v konečnom dôsledku ... " (nie je to trochu drahé ?)
Dovolil som si citovať Vaše vyjadrenia pán minister (alebo kto to písal, poznám z praxe veža prípadov keď daná osoba ani nevie že niečo napísala). Je to smutné, že verejne prelasujete, že štátny podnik je stratový. Je to smutné, že od nás pýtate peniaze na jeho prevádzku. Je to smutné, že si to môžte dovoliť verejne prehlásiť bez toho, aby ste neodišiel z funkcie. Obzrite sa dookola, všade zúri trh a Vy nám tu idete nahovoriť, že naše peniaze máme dať stratovému štátnemu podniku a pritom byť pokojný , ak nemáte ani snahu rozumne diskutovať o nebezpečenstve, ktoré hrozí zemskému chovu ak prejde tento dotačný výnos.
"... Chovatežsky najvyspelejšie štáty podporujú iba špičku populácií na základe preukazných kvalít jednotlivých koní ... "
Hovoril Vám niekto, že predchádzajúce dotačné výnosy boli perfektné, veď vyšli tiež z Vašej dielne. Mali byť oveža konkrétnejšie , presnejšie , vyžadujúce a podporujúce kvalitu. Ako teraz môžte neadresné plošné dotácie z predchádzajúcich rokov používať ako argument.
Tento dotačný výnos nie je nepresný. Tento výnos je likvidačný.
Mám na Vás jednu otázku. Chovatelia koní sú združení v ZCHKS, ktorý Vám posielal konkrétne pripomienky k dotáciám. Odpovedal ste nám ?
Odpovedzte nám aj tu verejne na odborné argumenty ZCHKS.
|