Re: Kontrola?
Vážený pán Takáč,
na základe zákona č. 194/1998 Z. z. o šľachtení a plemenitbe hospodárskych zvierat možno pre prirodzenú plemenitbu a insemináciu použiť iba tie plemenníky, na ktoré bolo vydané osvedčenie o použití na plemenitbu. Platí to pre všetkých chovateľov na Slovensku. V prípade, ak sa vyskytne problém s inšpektormi, je potrebné uviesť konkrétne údaje. Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky potom -požiada prešetriť Vami uvedené skutočnosti, v prípade, ak chovatelia v okolí Bojníc nemajú platné osvedčenia, bude ďalší postup v súlade s platným zákonom č. 194/1998 Z.z..
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|