Odpredaj pozemkov
Dobrý deň, veľmi vás žiadam o informáciu, kedy bude povolený odpredaj pozemkov vo vlastníctve štátu. Od roku 1977 máme prenajatý pozemok, ktorý tesne hraničí s našim rodinným domom. Do r. 2002 bol v správe Štátnej organizácie lesného hospodárstva a následne v r. 2002 prešiel pod Slovenský pozemkový fond. Tento pozemok využívame ako záhradu. Vzhľadom k tomu, že sa naša rodina rozrástla a dcéra si chce zabezpečiť vlastné bývanie - chce pristaviť na tento pozemok miestnosť o výmere cca 36 m2 a túžime i po vlastnej záhrade, podali sme si v 03. mes. 2004 Žiadosť o odkúpenie tohoto pozemku, ktorú sme poslali na Slovenský pozemkový fond Bratislava. Ten našu žiadosť odstúpil na SPF - regionálny odbor Žilina, kde nás informovali o všetkých požiadavkách súvisiacich s odpredajom. Tieto sme splnili a následne nás informovali, že je odpredaj zastavený a nie je možné v tej veci nič robiť. Nepíšem, lebo chcem niekoho oberať o čas, ale sme v núdzi. Dcéra si dala spraviť aj projekt, už takmer 3 roky žije v jednej izbe, lebo stále čakáme, že sa situácia zmení. Preto vás prosím o odpoveď. Vopred ďakujem.
|