Priame platby PPA
Myslím, že daňoví poplatníci členských štátov EU by sa nestačili čudovať na čo všetko sa v SR používajú ich peniaze. To, že pri vyplácaní priamych platieb sa vôbec nekontroluje na základe akých právnych vzťahov sa pôda poberateľmi platieb užíva je jedna vec !!! ale ďalšia lahôdka je, že 19% vo forme daní z týchto platieb sa vracia do štátneho rozpočtu na celkom iné použitie ako na účely podpory poľnohospodárstva, tj. napr. na stále sa rozširujúci štátny administratívny aparát, ktorý nie je schopný ani odkontrolovať či poberatelia priamych platieb majú riadne uzatvorené nájomné zmluvy na pozemky, ktoré užívajú a na ktoré poberajú platby z EÚ.
Bol by som veľmi vďačný za informáciu, či aj v ostatných štátoch EU sa nemalá časť platieb účelovo viazaných na poľnohospodársku prvovýrobu vracia do štátneho rozpočtu na celkom iné účely? Vopred ďakujem za odpoveď. Bruno Zeman
|