View Single Post
Starý 23-03-2009, 13:12   #1
_yoss_
člen
 
Registrovaný od: Mar 2009
Príspevky: 0
Počiatočné kvalifikácia ľudí na ministerstve

Vážený pán minister. Obraciam sa na Vás aj za mojich kolegov ako na dlhoročného odborníka v pôdohospodárstve. Rád by som na tomto mieste nadhodil otázku kvalifikácie školiteľov pre pestovateľov plodín v ekologickom poľnohospodárstve. Minulý týždeň sme sa s kolegami zúčastnili za drahý poplatok školenia na Grosslingovej ulici v Bratislave v nádeji, že sa o veciach, ktoré nás zaujímajú dozvieme niečo nového a užitočného. Práve v bode, ktorý nás najviac zaujímal však prednášala akási absolútne nekompetentná osoba, pani Ing. Kyselá z pôdohospodárskej agentúry Nitra. Prvý problém bol v tom, že tá pani vôbec nevie prednášať, čo by ešte nemusela byť chyba, ak by poznala problematiku. Druhý ten, že jej prednáška bola málo zrozumiteľná a príliš všeobecná. Keď sme si následne chceli niektoré veci ozrejmiť, nedostali sme prakticky žiadnu normálnu odpoveď. Všeobecné odborné články si môžme pozrieť a prečítať aj na internete, na to nepotrebujeme cestovať do Bratislavy. Čiže sme zaplatili značný poplatok skoro za nič, čo sa týka okruhu, ktorý nás zaujímal. A to nehovorím o strate času teraz, keď nám začína sezóna. Rád by som vedel, či ministerstvo nejakým spôsobom garantuje odbornú úroveň prednášateľov, alebo kde je vlastne problém, že došlo k niečomu takémuto. Samozrejme, ÚKSUP má veľmi dobrých odborníkov, ale samotné ministerstvo, kde by mali byť vysokokvalifikovaní ľudia naozaj nemá nikoho iného, len akýchsi úradničkov ako je Haluška, Gergelová, Kyselá?
_yoss_ je offline   Odpovedať s citovaním