Restitucie - reakcia na prispevok
Dobry den,
chcem len dodat k predoslemu prispevku k restituciam, ze Kosice, ako mesto maju 4 okresy, a viac ako 20 katastral.uzemi, pricom historicky Kosice ako mesto, samozrejme v mensej rozlohe malo len jedno katastralne uzemie Kosice. Asi podobny problem ma aj Bratislava. Preto by novela zakona mala brat do uvahy tento stav, a dovolovat vydavanie pozemkov vramci celeho mesta Kosice. Lebo ak ma niekto restit.narok v jednej casti mesta tak mu nevydaju nahradny pozemok v druhej casti mesta, lebo pojde uz o iny okres, resp.katastral.uzemie, co je nezmysel.
Takisto nechapem ako sa dostali do zoznamu katastral.uzemi vo verejnom zaujme napr.katastral.uzemia ako Kosicka Nova Ves, alebo katastralne uzemia kde Slovensky pozemkovy fond resp.stat nema ziadne pozemky, alebo len nepatrne podiely. Kto vypracoval tento zoznam, a s kym ho konzultoval. Chapem, ze tam patria tatranske katastral.uzemia, a ine rekreacne oblasti, ale vela katastral.uzemi su tam nahodne a nezmyselne vybrane.
Prosim o vyjadrenie.
J.B.
|