View Single Post
Starý 13-12-2010, 08:44   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Nájomná zmluva so SHR

Ako vlastník pôdy je na Vašom rozhodnutí ako s ňou naložíte. Máte možnosť (ak nechcete hospodáriť sám) ju prenajať, predať či darovať. Pri prenájme platí princíp dohody strán.
V prípade, že iný subjekt nedovolene hospodári na Vašej pôde, máte nárok na nájomné 3 roky odo dňa podania prípadnej žaloby. Taktiež sa môžete obrátiť na orgány činné v trestnom konaní vo veci ochrany Vašich práv. Je možný aj postup podľa § 80 O.s.p. Odporúčame Vám využiť služieb právnika. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR nie je príslušné vstupovať do vzťahov iných subjektov ak nie je ich účastníkom.

S pozdravom



Mgr. Peter Farkas
generálny riaditeľ
sekcie legislatívy
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním