pôda
Dobrý deň, mám problém s ktorým potrebujem poradiť. Jedná sa o hon s výmerou cca 30 ha, ktorý je zložený približne z 20 parciel. V 8 parcelách som podielovým vlastníkom, čo činí zhruba 10 ha. Chcel by som si zobrať tento hon do užívania, no je tu problém. Osoba ktorá to teraz užíva, mi nechce povoliť, aby som si tento hon mohol obhospodarovať, a uplatnil si tiež nárok na dotáciu. Terajší užívateľ nemá vôbec žiadny vlastnícky ani nájomný vzťah k tomuto honu. Preto sa pýtam, či môžem užívať tento pozemok celý, alebo mám nárok iba na tie podiely ktoré vlastním, a zvyšok bude nadalej obhospodarovať osoba, ktorá k tomuto pozemku nemá žiadne vlastnícke ani nájomné právo.
Ďakujem za odpoveď
|