Povolenie lovu raticovej zveri
Váž. p. ministri v prvom rade otázka - ako môže byť Slovenská poľovnícka komora žiadateľom o povolenie odstrelu raticovej zveri z titulu škôd, veď je to smiešné, na akých pozemkoch komora hospodári. Za druhé ak ministerstvo niečo povolí, ako riadiaci orgán výkonu práva poľovníctva na Slovensku, tak ako je možné toto meniť rôznými úpravami na bvodných lesných úradoch, veď to nemá období vo svete. Ak obvodné lesné úrady môžu si toto povolenie upravovať podľa seba, potom nevydavajte nič celoslovenský a preneste na nich túto kompetenciu. A vôbec z titulu škôd netreba strieľať jelene, ale predovšetkým dlhodobo redukovať stav jeleníc a jelienčát. Iba tak dosiahneme optimálne stavy zveri a zníženie škôd. Toto by mali ministri poľovníci vedieť a nie robiť to čo robia - posluhovačov SPZ a SPK.
|