View Single Post
Starý 31-01-2012, 11:18   #1
zdenka
člen
 
Registrovaný od: Jan 2012
Príspevky: 0
Počiatočné Ako mám postupovať?

Dobrý deň,

prosím o informáciu, ako mám postupovať. Mám zdedenú pôdu v 4 dedinách - ani jedno družstvo riadne neplatilo nájom, preto som nové zmluvy v roku 2008
odmietla podpísať, pôdu chcem odpredať. Nemôžem, lebo s tým nesúhlasia
družstvá, ktoré o túto pôdu nemajú záujem za reálnu cenu (cenu, ktorá je
uvedená v návrhu nepodpísanej zmluvy na roky 2008-2020), naopak, vyhovuje
im, že som nepodpísala zmluvy, môžu moju pôdu využiť štatutári na vlastné
obehatenie. Tiež mi družstvá odmietli vyčleniť náhradnú pôdu tak, aby som ju
mohla odpredať, resp. nechať užívať rodine v sídle družstva.
Dala som trestné oznámenie:
Trestný zákon: § 215 Neoprávnené užívanie cudzej veci
(1) Kto sa zmocní cudzej veci malej hodnoty v úmysle
prechodne ju užívať alebo kto na cudzom majetku spôsobí
malú škodu tým, že neoprávnene vec, ktorá mu
bola zverená, prechodne užíva, potrestá sa odňatím
slobody až na jeden rok.

Na OO PZ som preukázala, že som vlastníčkou pôdy. Som vlastníčka, ale
nemôžem túto pôdu ani využívať, resp. nemôžem ju použiť na pestovanie plodín pre vlastnú potrebu, ani pôdu nemôžem odpredať, lebo na nej podniká
Poľnohospodársko-šlachtiteľské družstvo od roku 2008 bez môjho súhlasu, ako
vlastníčky pôdy. Ja som s prenájmom v rokoch 2008, 2009, 2010, 2011
nesúhlasila!!! Poverený príslušník PZ *trestné oznámenie za neoprávnené
užívanie mojej pôdy odmietol, nakoľko podľa neho nie je dôvod na začatie
trestného stíhania. Neplatia mi ani cent, naopak, ja dostávam faktúry, dnes
mi prišla z Centrálneho depozitára cenných papierov Bratislava, mám zaplatiť
9,60 eur za vedenie účtu, emitenta 0000654451 Poľnohospodársko-šľachtiteľské družstvo. Okrem toho mám platiť *Katastrálnemu úradu Trnava za zverejnenie návrhu registra obnovenej evidencie pozemkov....
Ja ako vlastníčka pôdy mám platiť náklady a výnosy v desiatkach tisícov eur
podľa mojich informácií berú štatutári družstiev, ktorí takýmto spôsobom
okrádajú vlastníkov pôdy. Využijú mechanizmy družstva, semená družstva,
úrodu zozbierajú na náklady družstva a zisk z pôdy, na ktorú družstvá nemajú
uzatvorené zmluvy, si podelia. Nič sa im nestane, lebo majú na polícii a
prokuratúre svoje gorily. Poraďte mi, ako postupovať.
Ďakujem.
Zdenka
zdenka je offline