View Single Post
Starý 20-02-2012, 18:05   #1
dedička
člen
 
Registrovaný od: Feb 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Postup po zdedení pôdy

Zdedil som poľnohospodársku pôdu. Jedná sa o poľnohospodársku pôdu v intraviláne i v extraviláne.Chcel by som vedieť, či mám právo vymáhať nájom spätne za 2 roky? Nájomca pôdu užíva nepretržite bez nájomnej zmluvy, na pôdu poberá dotácie.
Ďalšia otázka?
Som vlastníkom pozemkov bývalého areálu JRD, ktorý je oplotený. Majiteľ budov postavených na mojich pozemkoch v budovách podniká a areál má uzamknutý. Ako mám postupovať, aby som mohol vstúpiť na svoje pozemky a užívať ich?
Aké práva má vlastník budov? Môžem mu obmedziť prístup k budovám?
Za odpoveď vopred ďakujem.
dedička je offline   Odpovedať s citovaním