View Single Post
Starý 05-03-2013, 20:58   #1
Ján Drábik
člen
 
Registrovaný od: Mar 2013
Príspevky: 1
Počiatočné Dvaja nájomcovia v jednom katastrálnom územi

Prosím Vás kto vie poradiť som SHR.
Môj problém je následovný, mam uzatvorené nájomné zmluvy s vlastníkmi poľnohospodárskej pôdy, platné od 1.1.2013. Doterajší užívateľ, ktorý uvedenú poľnohospodársku pôdu užíval bez nájomných zmlúv mi odmieta uvolniť tuto pôdu. V našom katastri prebieha ROEP preto nieje zverejnená mapa katastra, z uvedeného dôvodu som doterajšiemu užívateľovi navrhol dohodu. Dohodou som mal záujem rozdeliť pôdu podľa LPIS -blokov t.j. podľa výmery na akú mam nájomne zmluvy ja a na ktorú ma nájomne zmluvy doterajší užívateľ, doterajší užívateľ odmieta jednať o takej to dohode. Nájomné zmluvy som uzatvoril podľa Zákona č. 504/2003 §12 odst.5 citujem: Ak užívateľ, ktorý pozemok užíva bez nájomnej zmluvy, preukáže, že vlastníkovi jej uzatvorenie navrhol a ten uzatvorenie neodmietol alebo nevyzval užívateľa na jeho vrátenie a prevzatie, predpokladá sa, že medzi nimi vznikol nájomný vzťah podľa tohto zákona: to neplatí, ak vlastník uzatvoril nájomnú zmluvu s inou osobou, ako je užívateľ pozemku, koniec citátu. Bol by som rád ak niekto vie poradiť kto je kompetentný rozhodovať v takých to prípadoch, či je to Pozemkový úrad alebo niekto iný.
Pán minister, som mladý poľnohospodár doteraz hospodárim na výmere 70ha,doterajší užívateľ obhospodaruje po celom Slovensku podľa mojich vedomosti na výmere cca 10000ha v uvedenom probléme sa jedná o 75ha. podľa môjho uváženia takej to veľkej farme taka to výmera neuškodí a pre moju farmu by to veľmi pomohlo chovať väčší počet HD a neposlednom rade aj zamestnať aspoň troch ošetrovateľov.
Ďakujem za radu .
Ján Drábik je offline   Odpovedať s citovaním