Re: Nájomná zmluva po zomrelom vlastníkovi
To sú výklady problematiky, úradníkov na ministerstve.....
V podstate je to to isté čo hovoríme obaja. Som zvedavý, ako by pochodil dedič na súdnom konaní, keby mu prestal nájomca platiť nájomné a nebola by uzatvorená nová nájomná zmluva. Ja tvrdím len jedno, nový dedič je
podľa občianskeho zákonníka povinný uzavrieť nový nájomný vzťah s nájomcom pôdy, avšak je povinný strpieť dobu trvania na starej zmluve.
|