spätné uzatvorenie náj.zmluvy a neprimeraný nájom
dobrý deň,
chcela by som Vás požiadať o radu. náš podnik uzatvára nájomné zmluvy na pp s tými vlastníkmi, ktorý si u nás doložia doklady o vlastníctve. jeden z vlastníkov s ktorým nemáme uzatvorenú nájomnú zmluvu, vzhľadom k tomu že si nedoložil doklady, nás teraz spätne žiada o uzavretie nájomnej zmluvy od roku 2007 a vyplatenie nájmu.je to vlastníctvo v celosti no pozemky sú súčasťou jedného veľkého bloku. to, že je tam vlastníkom aj on nám nebolo známe.( nie v našich možnostiach prácne vyhľadávať všetkých vlastníkov pôdy pri tak rozdrobenom vlastníctve aké je na Slovensku.)
moja otázka je ako dlho dozadu je možné si nárokovať uzatvorenie nájomnej zmluvy a vyplatenie nájmu? ( robíme to max. 3 roky dozadu, je to však len nami stanovená doba). Je to niekde stanovené ako napr. premlčacia doba? veď keď sa niekto spamätá po 15 rokoch, je to trochu pre firmu neúnosné.
moja druhá otázka sa týka neprimeranej výšky nájomného. vlastník s nami odmieta uzatvoriť nájomnú zmluvu za stanovený nájom ( platíme 3%) a žiada nájomné 5 násobne vyššie s čím mi nesúhlasíme. pozemok je opäť súčasťou bloku. aké máme v tomto prípade možnosti?
ďakujem
|