Začínam
Dobrý deň,
mám otázky. Tento rok som od viacerých spoluvlastníkov kúpil asi 3 hektáre pôdy a zaregistroval som sa ako SHR. Chcem založiť ovocný sad. Družstvu som dal výpoveď a pôdu mi vrátia o rok v októbri. To znamená, že v októbri 2015 môžem prvý raz orať, sadiť, oplocovať a podobne. Práve na začiatku budem potrebovať najväčšie investície. Môžem rátať s nejakou podporou? Dostanem v roku 2015 aspoň časť jednotnej platby na plochu (SAPS), alebo ju celú ešte dostane doterajší nájomca? Čo by ste mi poradili?
Ďakujem za odpoveď.
|