Dobrý deň,
Dikcia zákona jasne ustanovuje vrátenie a prevzatie pozemku užívaného bez nájomnej zmluvy. Ak sa obe strany (užívateľ a vlastník) dohodnú inak, je to ich vzájomná dohoda.
Odboru pozemkovému neprislúcha vyjadrovať sa, či trávny porast je možné považovať za úrodu.
S pozdravom
Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail:
[email protected]