Prístup k pozemku
Dobrý deň, prosím Vás o radu.
Vlastním ornú pôdu, ktorá bola v prenájme v družstve a rok pred skončením dohodnutej doby nájmu som zaslal výzvu na vrátenie a prevzatie prenajatého pozemku. K danému pozemku podľa katastrálnej mapy vedie 1 prístupová cesta, avšak v minulosti družstvo prístupovú cestu zaoralo - zlúčili viacej parciel do väčšieho celku, čím mám zabránený prístup k môjmu pozemku.
Pozemky chcem ako farmár obhospodarovať. V družstve mi oznámili, že náhradné výmery už neexistujú. Ako mám ďalej postupovať, aby som reálne mohol vykonávať poľnohospodársku výrobu? Môže si družstvo zrušiť prístupové cesty k jednotlivým parcelám, nakoľko sa nejedná o zrušenú prístupovú cestu len k jednej parcele ale k viacerým parcelám v rámci katastrálneho územia. Ďakujem.
|