Pouzitie odpadovej vody na hnojenie
Dobry den,
chcel by som sa opytat na moznost pouzitia odpadovych vod z COV ako prostreidku hnojenia polnohospodarskej pody, konkretne aplikaciu na porast rychlorastucich drevin. Som si vedomy, ze aplikáciu kalov do poľnohospodárskej pôdy v SR reguluje Zákon NR SR č. 188/2003 Z.z., avsak odpadova voda samotna (z roznych stupnov procesu cistenia odpadovej vody) nie je podla mojich najlepsich informacii v ziadnej vyhlaske spominana ani vyslovene zakazana. Aky je teda pripadny postup pri ziskavani povolenia na aplikaciu odpadovej vody do pod?
Za odpoved vopred dakujem.
|