![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán minister, verifikácia pôdy dolnom Liptove v k.ú. Hubová a źubochňa, prebieha v réžie mafie , ktorá od r.1990 do týchto chotárov ani nevkročila a teraz si na fotografických snímkach vyznačí ako užívatež, parcely, ktoré sme v r.1995 vyčistili, užívame ich a samozrejme máme s vlastníkmi uzatvorené nájomné zmluvy. Tento spor sa vlečie od r.2000. V r.2001, bol tu z iniciatívy poslankyne Haluškovej , štátny tajomník Varjú , ktorý si dal poslať všetky podklady , ale Ing. Turza, ktorý bez toho , aby to týchto končín čo i len vkročil a berie každoročne na tieto lokality a nielen tieto dotácie si to s p.Koncošom vybavil. Keď je niekto funkcionár SPPK, zväzu družstiev a v konkurznej komisii, tak potom sa môže vystatovať kožko investuje, ale nie zo svojho. Malí podnikatelia , ktorí drú ako otroci nemajú v tejto tzv.demokracii žiadnu šancu . Veď sme si mali možnosť pozrieť kto a kožko dostával dotácií. Náš projekt pre Dolný Liptov , ktorí sme spracovali s expertmi FAO v r. 1995 , nikdy z regionálneho pracoviska v L.Mikuláši neodišiel, lebo Ing. Turza bol v konkurznej komisii a kamarát s riaditežmi. Na vlastné uši som od Vás počula, že chcete v rezorte urobiť poriadok. Ak takým spôsobom ako nám bolo tlmočené od pracovníkov , ktorí vykonávajú verifikáciu , že ak sa nedohodneme s podvodníkmi, na tieto plochy nedostane dotácie nikto, potom ten kto poctivo robí nemá žiadnu šancu. V mene ostatných malých podnikatežov, ktorí sú v podobnej situácii, netrpezlivo čakáme , čo nám odpoviete. Prajem Vám , aby ste mali dostatok síl a vôle poraziť to, čomu podvodníci vznešene hovoria lobing, ale my vieme z praxe, že požnohospodárstvo bolo , aj bude vždy len o poctivej to nazívame mafia. S pozdravom ! Ing.Judita Jarošová Hubová 344 034 93 Hubová |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážená pani Jarošová,
stotožňujem sa s vašim hodnotením predchádzajúceho obdobia pre mojim nástupom do funkcie ministra. V súčasnosti však venujeme maximálne úsilie zamerané na prednostné prijatie princípov Európskej únie vo všetkých otázkach týkajúcich sa komplikovaných vzťahov v agropotravinárskom rezorte. Taktiež som zmenil systém doterajšieho pridežovania dotácii, aby sme tak dosiahli vyššiu objektivitu a vyhli sa praktikám o ktorých píšete. Smerom k projektu Dolný Liptov vám odporúčam jeho aktualizáciu a následné prihlásenie cez projekt SAPARD v ktorom platia objektívne kritéria Európskej únie, ktoré znemožňujú „lobingové“ praktiky. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Nájom pôdy | Gombita | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 27-05-2005 07:52 |
| vymeriavanie pôdy | Eva Petričkova | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 10-08-2004 08:05 |
| Výmera pôdy | Gombita | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 05-04-2004 08:46 |
| Nájom a odkúpenie pôdy | ing. Anna Babková | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 01-10-2003 07:17 |
| vlastníci pôdy sú paralyzovaní | Eva Petričková | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 10-03-2003 12:33 |