![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Chcel by som vedieť, či budem ako príjemca príspevkov z EU povinný viesť podvojné účtovníctvo. Informácie v tomto zmysle sa totiž objavili v Česku. Je to len ich vnútorná vec, alebo povinný štandard?/http://integrace.cz/
|
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Gombita, vážený pán Igor S.,
žiadna právna norma nestanovuje povinnosť prijímateža finančných prostriedkov z EÚ poskytovaných cez Pôdohospodársku platobnú agentúru viesť podvojné účtovníctvo. Avšak v prípade, že prijímatežom finančnej podpory je právnická osoba, táto je povinná od 1.5.2004 pri dosiahnutí ročného obratu 1 500 mil. Sk sa zaregistrovať ako platca DPH a v tomto prípade podža zákona o účtovníctve č. 431/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov je povinná viesť podvojné účtovníctvo. Podža zákona o rozpočtových pravidlách č.303/1995 Z.z. v znení neskorších predpisov je prijímatež finančných prostriedkov podža § 6 odstavec 3 povinný tieto finančné prostriedky evidovať na samostatnom účte. S pozdravom Zsolt Simon |
|