AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 26-07-2004, 14:38   #1
Ing. Beles
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Kupcenie s pravom polovnictva

Važeny pan minister,

vlastnici zdruzeni v Zdruzeni vlastnikov lesnej a polnohospodarskej pody Svrcinovec sa uz rok domahaju svojho zakonneho prava, ktorym je vykon prava polovnictva. Boria sa prostrednictvomn svojich splnomocnencov s nepredstavitelnou masineriou hluposti, neodbornosti, neprofesionality ako aj zavadzanim zo strany uradnikov na urovni Obvodneho lesneho uradu v Cadci a Krajskeho lesneho uradu v Ziline. Dokonca tito uradnici spochybnuju odbornost Vasho ministerstva, zabezpecuju poradensky servis pre polovnicke zdruzenie Polom, ktore je org. zlozkou SPZ a ma vacsie postavenie ako vlastnik, co je skutocne precedens! Az po mnozstve staznosti sme zaznamenali mierny posun a akceptovali nas za ucastnikov konania, co chcu znovu spochybnit. Vzhladom na to ze sme mladi, odborne zdatni a vytrvali budeme bojovat dalej, aby sme prelomili tento stav uzkych vazieb medzi uradnikmi a vplyvnymi ludmi v polovnickych zdruzeniach v regione, ktori si myslia ze budu polovat navzdy. Prave v tomto case sme k Vam poslali staznost na prietahy v konani. Verime ze sa zasadite o napravu a usmernenie prislusnych organov a zaroven Vas prosim o nazor na vec prip. odpoved.
  Odpovedať s citovaním
Starý 25-08-2004, 06:45   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Kupcenie s pravom polovnictva

Vážený pán Beles,


k problematike postupu orgánov štátnej správy požovníctva v správnom konaní o uznaní požovného revíru Svrčinovec, resp. o schválení nájomnej zmluvy pre PZ Polom, vykonali dňa 19.5.2004 na OLÚ v Čadci dozor pracovníci MP SR sekcie lesníckej, odboru štátnej správy lesného hospodárstva a požovníctva. Preštudovali dostupnú dokumentáciu a o postupe OLÚ v Čadci spísali záznam, v ktorom poukázali na chyby v konaní. V tom čase vzhžadom na prebiehajúce správne konanie správny orgán nemohol uložiť opatrenia na ukončenie správneho konania v celom rozsahu. Pracovníci OLÚ v Čadci boli zo strany dozorujúceho orgánu poučení o povinnostiach dôsledne dodržiavať právne predpisy na úseku požovníctva a postup v súlade s ustanoveniami zákona č.71/1967 Zb . o správnom konaní.
V súčasnosti odvolací orgán vydal konečné rozhodnutie, ktoré je možné zmeniť v zmysle § 65 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov preskúmaním rozhodnutia mimo odvolacieho konania tunajším ministerstvom.
S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
reakcia na Ing. Paločka k prispevku zo dňa 24.1.2006 Juraj Tomečko Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 0 23-03-2006 17:31
STRACH PZ Polom Čadca Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 23-08-2005 06:37
Doplnenie článku - Kupčenie s právom požovníctva Ing. Beleš Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 0 26-08-2004 07:07


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:55.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..