![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Važeny pan minister,
vlastnici zdruzeni v Zdruzeni vlastnikov lesnej a polnohospodarskej pody Svrcinovec sa uz rok domahaju svojho zakonneho prava, ktorym je vykon prava polovnictva. Boria sa prostrednictvomn svojich splnomocnencov s nepredstavitelnou masineriou hluposti, neodbornosti, neprofesionality ako aj zavadzanim zo strany uradnikov na urovni Obvodneho lesneho uradu v Cadci a Krajskeho lesneho uradu v Ziline. Dokonca tito uradnici spochybnuju odbornost Vasho ministerstva, zabezpecuju poradensky servis pre polovnicke zdruzenie Polom, ktore je org. zlozkou SPZ a ma vacsie postavenie ako vlastnik, co je skutocne precedens! Az po mnozstve staznosti sme zaznamenali mierny posun a akceptovali nas za ucastnikov konania, co chcu znovu spochybnit. Vzhladom na to ze sme mladi, odborne zdatni a vytrvali budeme bojovat dalej, aby sme prelomili tento stav uzkych vazieb medzi uradnikmi a vplyvnymi ludmi v polovnickych zdruzeniach v regione, ktori si myslia ze budu polovat navzdy. Prave v tomto case sme k Vam poslali staznost na prietahy v konani. Verime ze sa zasadite o napravu a usmernenie prislusnych organov a zaroven Vas prosim o nazor na vec prip. odpoved. |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Beles,
k problematike postupu orgánov štátnej správy požovníctva v správnom konaní o uznaní požovného revíru Svrčinovec, resp. o schválení nájomnej zmluvy pre PZ Polom, vykonali dňa 19.5.2004 na OLÚ v Čadci dozor pracovníci MP SR sekcie lesníckej, odboru štátnej správy lesného hospodárstva a požovníctva. Preštudovali dostupnú dokumentáciu a o postupe OLÚ v Čadci spísali záznam, v ktorom poukázali na chyby v konaní. V tom čase vzhžadom na prebiehajúce správne konanie správny orgán nemohol uložiť opatrenia na ukončenie správneho konania v celom rozsahu. Pracovníci OLÚ v Čadci boli zo strany dozorujúceho orgánu poučení o povinnostiach dôsledne dodržiavať právne predpisy na úseku požovníctva a postup v súlade s ustanoveniami zákona č.71/1967 Zb . o správnom konaní. V súčasnosti odvolací orgán vydal konečné rozhodnutie, ktoré je možné zmeniť v zmysle § 65 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov preskúmaním rozhodnutia mimo odvolacieho konania tunajším ministerstvom. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| reakcia na Ing. Paločka k prispevku zo dňa 24.1.2006 | Juraj Tomečko | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 0 | 23-03-2006 17:31 |
| STRACH | PZ Polom Čadca | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 23-08-2005 06:37 |
| Doplnenie článku - Kupčenie s právom požovníctva | Ing. Beleš | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 0 | 26-08-2004 07:07 |