![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Váž.pán minister
Na Webovej stránke vcely.sk je správa podľa ktorej je na Slovensku 14000 tisíc ton cukru prebytočných, ktorí sa má zlikvidovať . Čo miení spraviť ministerstvo s týmto cukrom, či by sa nemohol tento cukor použiť na zkrmenie včiel , ako naturálna dotácia, resp. prosím o prešetrenie uvedenej záležitosti a o spatnú informáciu. Ďakujem |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Ladislav, odstránenie nadmerných zásob cukru podľa príslušného nariadenia EÚ možno zabezpečiť: a) exportovaním bez refundácie zo Spoločenstva, b) využitím v sektore palív, c) denaturáciou bez podpory (finančnej) v krmive pre zvieratá v súlade s kapitolou III a IV v nariadení (EHS) č.100/1972 Predpokladá sa, že najviac bude využitá možnosť uvedená v bode a) – exportovaním. Rovnako je tiež možné použiť cukor na krmivo pre zvieratá podľa bodu c), čo je však spojené s dodržaním určitých postupov podľa nariadenia uvedeného v bode c). Spracovanie na krmivo musí byť vykonané pod dozorom príslušnej inštitúcie (v našom prípade Pôdohospodárska platobná agentúra) a v rámci postupu spracovania musí byť povinne primiešaná do neho určitá zložka, ktorá znemožní opätovne využiť alebo vyťažiť cukor po jeho spracovaní na krmivo. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|