![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Jan 2007
Príspevky: 0
|
Neviem sa dostať ku svojej pôde. Som vlastníkom 10ha, nie v celku. V niektorých parcelách ako spoluvlastník. Výpoveď z nájmu som podal prenajímateľovi včas. Prenajímateľom je spol. s r.o. a konateľ so mnou nekomunikuje. Neviem ako ďalej postupovať.
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
minister pôdohospodárstva
Registrovaný od: Jul 2006
Príspevky: 65
|
Vážený pán,
z Vášho dotazu nie je jasné, o aký právny vzťah v skutočnosti ide. Riešenie je možné podľa zákona č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách. Odporúčam Vám obrátiť sa priamo na Obvodný pozemkový úrad v obvode, ktorého sa pôda nachádza, kde Vám poskytnú bližšie informácie. Ak ide o prístupnú nehnuteľnosť platí Občiansky zákonník, kde v prípade sporu možno vec riešiť súdnou cestou. S pozdravom Miroslav Jureňa minister pôdohospodárstva SR |
|
|
|