![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán minister, som vežmi rada, že ste začali spoluprácu s Izraelom v oblasti požnohospodárstva. Minulý rok som sa zúčastnila mesačného kurzu v školiacom stredisku CINADCO, Dairy cattle production a bolo to na vežmi dobrej odbornej úrovni. V tom čase žiadna mimoriadna spolupráca s Izraelom neexistovala. Tak Vám GRATULUJEM. Zároveň chcem požiadať , či je možné dostávať o tejto spolupráci nejaké informácie, poprípade sa do nej zapojiť? S pozdravom. Ing.NEMCOVá KATARíNA, PREDEDA DRUžSTVA PODJAVORIE ,DRUžSTVO ZAJEžOVá |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážená pani Ing. Nemcová,
dovožte, aby som Vás informoval, že Ministerstvo pôdohospodárstva SR má vzťahy so štátom Izrael upravené dvoma medzištátnymi dohodami o spolupráci v oblasti ochrany rastlín a karantény rastlín a o spolupráci v oblasti veterinárnej medicíny, ako aj Dohodou medzi vládou SR a vládou Štátu Izrael o spolupráci v oblasti požnohospodárstva. Pravidelné kontakty na úrovni vedenia ministerstva, vežvyslancov a požnohospodárskych radcov udržiava rezort pôdohospodárstva od roku 1995. V súčasnosti sa zakladá izraelsko-slovenská pracovná skupina. Jej ustanovenie a prvé zasadanie sa plánuje v 1. polroku 2003. Koordináciou spolupráce s Izraelom som poveril pána štátneho tajomníka Mariána Radošovského. Vítam Váš záujem o participáciu na týchto projektoch. O vývoji spolupráce medzi SR a Štátom Izrael, budeme priebežne informovať. V týchto dňoch obe strany prerokúvajú námety na riešenie v rámci pracovnej skupiny. S pozdravom Zsolt Simon, minister pôdohospodárstva SR |
|