![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Sep 2008
Príspevky: 2
|
Som vlastníkom poľnohospodárskej pôdy. Od 1.4.2008 mám uzatvorenú zmluvu o jej nájme s podnikateľom-farmou. V súlade so zák.504/2003 Zb. mám nárok na úžitky z prenájmu tejto pôdy aj pred týmto dátumom na základe nájmu zo zákona - § 22 zák.č.229/1991 Zb., t.j. v čase, keď ju spravoval a prenajímal SPF.
V akej výške (podiel na nájomnom, ktoré poľnohospodárske subjekty dovtedy hospodáriace na tejto pôde odvádzali SPF ?) mi prináleží kompenzácia za takto užívané nehnuteľnosti v mojom vlastníctve ? |
|
|
|
|
|
#2 |
|
člen
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
|
Z otázky nie je jasné, kedy ste sa stali vlastníkom. Ak sa jedná o skutočnosť,že pozemok spadal do kategórie (pozemky s nezisteným vlastníkom alebo pozemok s neevidovaným vlastníkom v KN), ktoré zo zákona spravoval pozemkový fond, nemáte nárok na nájom za obdobie tohto spravovania [(§16 ods. 1 písm. b) a c), §18 ods.6 zákona č. 180/1995 Z. z. v znení neskorších predpisov].
S pozdravom JUDr. Jaroslav Puškáč generálny riaditeľ sekcie legislatívy |
|
|
|