![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Oct 2009
Príspevky: 1
|
Dobry den,
chcela by som sa informovat ci a ako je mozne odkupit pozemok (velkost cca- 1080m2) ktory je v majetku SPF. Tento pozemok je vedla mojho domu, je aj ohraniceny spolu s domom. Ked sme odkupovali dom asi pred 4 rokmi chceli sme odkupit aj ten pozemok ale nemal vlastnika a preto sme ho nemohli odkupit. teraz ked sme zistovali vlastnika, zistili sme ze je vo vlastnictve SPF. Je mozne tento pozemok odkupit a aka by bola pripadne jeho cena (okres TR)? Dakujem za odpoved |
|
|
|
|
|
#2 |
|
člen
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
|
Slovenský pozemkový fond môže pozemok predať v zmysle Zásad na uplatňovanie niektorých ustanovení zákona NR SR č. 180/1995 Z.z. o niektorých opatreniach na usporiadanie vlastníctva k pozemkom, účinných od 11. júla 2001 v zmysle dodatkov, ktoré vymedzujú účel a podmienky za akých môže Slovenský pozemkový fond predávať alebo zamieňať pozemky vo vlastníctve štátu na účely usporiadania vlastníctva k pozemkom a utvárania vhodných pozemkovoprávnych pomerov na hospodárenie na pôde.
Odporúčame Vám obrátiť sa priamo na príslušný regionálny odbor Slovenského pozemkového fondu, kde sa Vám dostane potrebných informácií s ohľadom na špecifikum Vášho prípadu. Ministerstvo pôdohospodárstva SR k predaju pozemku nie je príslušné. S pozdravom JUDr. Jaroslav Puškáč generálny riaditeľ sekcie legislatívy |
|
|
|