AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 16-03-2006, 17:07   #1
sandrib
člen
 
Registrovaný od: Mar 2006
Príspevky: 3
Počiatočné Diplomová práca

Som študentka ekonómie a píšem diplomovú prácu pre poľnohospodársky podnik, ktorý má cca 30 zamestnancov a predmetom činnosti je poľnohospodárska prvovýroba, a to rastlinná aj živočíšna. Rozmýšľala som, že by som v diplomovke pre tento podnik navrhla využívanie biomasy na energiu, ale neviem akým smerom sa mám vydať, či výroba bioplynu z exkrementov zvierat (je tam asi 420 ks hovädzieho dobytka), alebo spaľovanie slamy... Prosím o radu a usmernenie v tejto oblasti, či je to vôbec reálne niečo také navrhovať pre taký malý podnik. Existuje nejaká finančná podpora z EÚ alebo z národných zdrojov?
Ďakujem. AB
sandrib je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 06-06-2006, 10:08   #2
stiffel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: nitra
Príspevky: 91
Počiatočné Re: Diplomová práca

Citát:
Pôvodne zaslal sandrib
Som študentka ekonómie a píšem diplomovú prácu pre poľnohospodársky podnik, ktorý má cca 30 zamestnancov a predmetom činnosti je poľnohospodárska prvovýroba, a to rastlinná aj živočíšna. Rozmýšľala som, že by som v diplomovke pre tento podnik navrhla využívanie biomasy na energiu, ale neviem akým smerom sa mám vydať, či výroba bioplynu z exkrementov zvierat (je tam asi 420 ks hovädzieho dobytka), alebo spaľovanie slamy... Prosím o radu a usmernenie v tejto oblasti, či je to vôbec reálne niečo také navrhovať pre taký malý podnik. Existuje nejaká finančná podpora z EÚ alebo z národných zdrojov?
Ďakujem. AB

hmm, dobre by bolo rozšíriť info o vymere p.p., a tiež struktúre rastlinnej výroby,
pri 420 ks. dobytka bude mať podnik asi inu prioritu, ako vyrabať zo slamy "brikety"
a celkovu produkciu biomasy bude orientovať inym smerom,
co sa tyka témy (využitie biomasy na energiu) dobre je urobiť si na tuto temu prehľad (rešerš) trebars aj na oddeleni UVTIP, kde vam to ako študentke urobia zadarmo,
tiež vam poradia, kde najdete prehľad o Europou podporovanych projektoch
s pozdravom
stiffel
stiffel je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
Diplomová práca sandrib Stroje, zariadenia a stavby 0 16-03-2006 17:08
Diplomová práca sandrib Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka 0 16-03-2006 17:06
Praca na Slovensku Jozef Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 16-07-2003 10:54
Praca Ivana Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 16-07-2003 10:52


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:46.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..