AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 25-06-2014, 09:54   #1
najka200
člen
 
Registrovaný od: Jun 2014
Príspevky: 2
Počiatočné Zmluva

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať o zmluve s agrom.
Zmluvu s agrom OP (v skratke) máme už pár rokov, no chceli by sme ju preložiť do iného agrospolu.
Mám právo si túto zmluvu od agro OP vziať bez sankcií, aj keď mi túto zmluvu nebude chcieť Agro OP vydať? Ako mám postupovať keď mi Agro OP nebude chcieť vydať zmluvu?
Ďakujem...
najka200 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-06-2014, 08:48   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Zmluva

Dobrý deň,

Nájomný vzťah na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch upravuje zákon č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1.januára 2004. Nájomná zmluva podľa tohto zákona o.i. stanovuje podmienky nájmu, dobu nájmu, výšku nájomného ako aj skončenie nájmu – výpoveď a výpovednú lehotu. Podľa § 12 ods. 1 tohto zákona (pokiaľ v zmluve nie je dohodnuté inak) nájomný vzťah skončí na základe písomnej výzvy jednej zmluvnej strany danej druhej strane a to rok pred uplynutím času, na ktorý bol nájom dohodnutý. Ak jedna zmluvná strana nevyzve druhú stranu na vrátenie a prevzatie pozemku po skončení nájmu, zmluva sa obnovuje na určitý čas podľa § 8.
Vrátenie a prevzatie pozemkov, ktoré nie sú prístupné alebo ich nemožno racionálne užívať sa riadi ustanoveniami § 12a ods. 1 tohto zákona, podľa ktorého v prvom rade musí byť ukončený alebo má skončiť zmluvný nájom a doterajší nájomca sa dohodne s vlastníkom na vrátení ale už náhradného pozemku (za neprístupný vlastný pozemok).
Z Vášho podania nie je zrejme, či sa jedná o jeden alebo viac pozemkov vo výlučnom vlastníctve alebo v podielovom spoluvlastníctve, či je (sú) prístupné a kde sa nachádzajú pôvodné pozemky (pozemok) s ohľadom na racionálne obhospodarovanie iného hospodáriaceho subjektu.
Vrátenie a prevzatie pozemkov, ktoré nie sú prístupné alebo ich nemožno racionálne užívať sa riadi ustanoveniami § 12a ods. 1 tohto zákona, podľa ktorého v prvom rade musí byť ukončený alebo má skončiť zmluvný nájom a doterajší nájomca sa dohodne s vlastníkom na vrátení ale už náhradného pozemku (za neprístupný vlastný pozemok). Po vrátení a prevzatí náhradného pozemku môžete uzatvoriť nájomný vzťah s novým nájomcom.
Pokiaľ nedôjde k dohode medzi vlastníkom – prenajímateľom a doterajším nájomcom o vrátení a prevzatí pozemkov za zákonom stanovených podmienok, postupuje sa podľa § 12a ods. 5 až 13 tohto zákona.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 30-06-2014 o 14:37.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:40.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..