![]() |
Nájom pôdy
Pán minister.
Prečítal som si Vašu odpoveď pánu Golianovi a nedá mi spýtať sa, načo je potom prevod pôdy neznámych vlastníkov na obce. A ešte k tej stabilite v podnikaní mám jednu otázku. Je podľa Vás v poriadku s týmto zámerom podnikať na pôde s nájmom na 5/slovom päť/ rokov, tak ako si to predstavuje Pozemkový fond? Aj keď je to určite pokrok v porovnaní s predchádzajúcim rokom , kedy uzatvárali zmluvy až na jeden rok. Prečo by nemohli byť zmluvy uzatvárané na dobu aspoň desať rokov. Za päť rokov predsa v poľnohospodárstve stihnete akurát tak pripraviť pôdu a vybudovať základné stádo. Ešte lepšie je to v prípade žiadosti o platby z EU. Ak tento rok znovu podpíšem zmluvu na päť rokov tak budúci rok už nemôžem žiadať o platby na znevýhodnené oblasti, keďže už nemôžem garantovať ďalších päť rokov na obrábanie pôdy. Prečo by v zmluvách nemohla byť aspoň klauzula o automatickom obnovovaní zmluvy na ďalších päť rokov v prípade plnenia si všetkých povinností. Keď sa s niečim takým obrátim na regionálne pracoviská SPF, tak sa vyhovárajú"že oni tak podpisujú zmluvy so všetkými". Je to chabá výhovorka z ich strany, ale riešenie vidím len v zásahu z Vašej strany. |
Re: Nájom pôdy
Vážený pán Gombita, Vaša obava o nemožnosti požiadať o platbu na znevýhodnené oblasti v roku 2005 nie je opodstatnená, pretože Váš prvý záväzok sa ráta od roku 2004, čo znamená, že pri podaní žiadosti v roku 2005 nevstupujete do nového záväzku, zmluva trvá teda až do roku 2008, pričom treba dodržať stanovené podmienky. Pokiaľ ide o klauzulu o automatickom obnovovaní zmluvy na ďalších 5 rokov v prípade plnenia všetkých povinností, prerokujem tento návrh s vedením Slovenského pozemkového fondu. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:02. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..