AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 03-03-2005, 08:18   #1
Gombita
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Nájom pôdy

Pán minister.
Prečítal som si Vašu odpoveď pánu Golianovi a nedá mi spýtať sa, načo je potom prevod pôdy neznámych vlastníkov na obce. A ešte k tej stabilite v podnikaní mám jednu otázku. Je podľa Vás v poriadku s týmto zámerom podnikať na pôde s nájmom na 5/slovom päť/ rokov, tak ako si to predstavuje Pozemkový fond? Aj keď je to určite pokrok v porovnaní s predchádzajúcim rokom , kedy uzatvárali zmluvy až na jeden rok. Prečo by nemohli byť zmluvy uzatvárané na dobu aspoň desať rokov. Za päť rokov predsa v poľnohospodárstve stihnete akurát tak pripraviť pôdu a vybudovať základné stádo. Ešte lepšie je to v prípade žiadosti o platby z EU. Ak tento rok znovu podpíšem zmluvu na päť rokov tak budúci rok už nemôžem žiadať o platby na znevýhodnené oblasti, keďže už nemôžem garantovať ďalších päť rokov na obrábanie pôdy. Prečo by v zmluvách nemohla byť aspoň klauzula o automatickom obnovovaní zmluvy na ďalších päť rokov v prípade plnenia si všetkých povinností. Keď sa s niečim takým obrátim na regionálne pracoviská SPF, tak sa vyhovárajú"že oni tak podpisujú zmluvy so všetkými". Je to chabá výhovorka z ich strany, ale riešenie vidím len v zásahu z Vašej strany.
  Odpovedať s citovaním
Starý 27-05-2005, 07:52   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Nájom pôdy


Vážený pán Gombita,

Vaša obava o nemožnosti požiadať o platbu na znevýhodnené oblasti v roku 2005 nie je opodstatnená, pretože Váš prvý záväzok sa ráta od roku 2004, čo znamená, že pri podaní žiadosti v roku 2005 nevstupujete do nového záväzku, zmluva trvá teda až do roku 2008, pričom treba dodržať stanovené podmienky. Pokiaľ ide o klauzulu o automatickom obnovovaní zmluvy na ďalších 5 rokov v prípade plnenia všetkých povinností, prerokujem tento návrh s vedením Slovenského pozemkového fondu.
S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
predaj štátnej pôdy Golian SHR Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 14-02-2005 08:21
vymeriavanie pôdy Eva Petričkova Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 10-08-2004 08:05
Výmera pôdy Gombita Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 05-04-2004 08:46
Nájom a odkúpenie pôdy ing. Anna Babková Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 01-10-2003 07:17
vlastníci pôdy sú paralyzovaní Eva Petričková Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 10-03-2003 12:33


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:01.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..