![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Pán minister.
Prečítal som si Vašu odpoveď pánu Golianovi a nedá mi spýtať sa, načo je potom prevod pôdy neznámych vlastníkov na obce. A ešte k tej stabilite v podnikaní mám jednu otázku. Je podľa Vás v poriadku s týmto zámerom podnikať na pôde s nájmom na 5/slovom päť/ rokov, tak ako si to predstavuje Pozemkový fond? Aj keď je to určite pokrok v porovnaní s predchádzajúcim rokom , kedy uzatvárali zmluvy až na jeden rok. Prečo by nemohli byť zmluvy uzatvárané na dobu aspoň desať rokov. Za päť rokov predsa v poľnohospodárstve stihnete akurát tak pripraviť pôdu a vybudovať základné stádo. Ešte lepšie je to v prípade žiadosti o platby z EU. Ak tento rok znovu podpíšem zmluvu na päť rokov tak budúci rok už nemôžem žiadať o platby na znevýhodnené oblasti, keďže už nemôžem garantovať ďalších päť rokov na obrábanie pôdy. Prečo by v zmluvách nemohla byť aspoň klauzula o automatickom obnovovaní zmluvy na ďalších päť rokov v prípade plnenia si všetkých povinností. Keď sa s niečim takým obrátim na regionálne pracoviská SPF, tak sa vyhovárajú"že oni tak podpisujú zmluvy so všetkými". Je to chabá výhovorka z ich strany, ale riešenie vidím len v zásahu z Vašej strany. |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Gombita, Vaša obava o nemožnosti požiadať o platbu na znevýhodnené oblasti v roku 2005 nie je opodstatnená, pretože Váš prvý záväzok sa ráta od roku 2004, čo znamená, že pri podaní žiadosti v roku 2005 nevstupujete do nového záväzku, zmluva trvá teda až do roku 2008, pričom treba dodržať stanovené podmienky. Pokiaľ ide o klauzulu o automatickom obnovovaní zmluvy na ďalších 5 rokov v prípade plnenia všetkých povinností, prerokujem tento návrh s vedením Slovenského pozemkového fondu. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| predaj štátnej pôdy | Golian SHR | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 14-02-2005 08:21 |
| vymeriavanie pôdy | Eva Petričkova | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 10-08-2004 08:05 |
| Výmera pôdy | Gombita | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 05-04-2004 08:46 |
| Nájom a odkúpenie pôdy | ing. Anna Babková | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 01-10-2003 07:17 |
| vlastníci pôdy sú paralyzovaní | Eva Petričková | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 10-03-2003 12:33 |