![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Dobry den!
Chcel by som sa Vas opytat, ci je na Slovensku podporovane pestovanie energetickych rastlin na nevyuzivanej polnohos.pode, tak ako je to v Cechach, resp ci sa s tym pocita do buducnosti. Tiez by ma zaujimalo ci si na plochy osiate energetickymi rastlinami bude moct farmar nárokovat priame platby na hektar. Za odpoved Vam vopred dakujem. Ostavam s pozdravom Martin Hulec |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Hulec,
pestovanie energetických rastlín na nevyužívanej pôde nie je podporované. Možná podpora je daná formou jednotnej platby na hektár užívanej požnohospodárskej pôdy (SAPS). Hlavnou podmienkou na získanie podpory je užívať minimálne jeden hektár pôdy, pričom jedna parcela by nemala byť menšia ako 30 árov. Dôležité je, aby pôda bola udržiavaná v dobrom požnohospodárskom stave, nesmie byť zaburinená, znečistená, podliehať erózií a podobne. Ďalšia možná podpora je zahrnutá v Sektorovom operačnom programe v opatrení č.1., nájdete ho na našej internetovej stránke www.mpsr.sk. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Priame platby | milos latovsky | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 0 | 13-12-2005 09:22 |
| platby na prepelice | J.Čačala | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 16-01-2004 08:41 |
| Min.výmera. | Ing.Daubner | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 2 | 05-10-2003 20:47 |