![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Jun 2014
Príspevky: 3
|
chcem sa opýtať.mám v prenájme ornú pôdu,chcem ju predať,musím dať výpoveď družstvu,alebo nie.
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderátor
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
|
Predaj pozemkov nie je dôvod na výpoveď z nájmu.
Podľa § 680 ods.2 Občianskeho zákonníka ak dôjde k zmene vlastníctva k prenajatej veci, vstupuje nadobúdateľ do právneho postavenia prenajímateľa a nájomca je oprávnený zbaviť sa svojich záväzkov voči prvšiemu vlastníkovi, len čo mu bola zmena oznámená alebo nadobúdateľom preukázaná. To znamená, že predajom pozemkov sa nový vlastník stane ich prenajímateľom za podmienok uvedených v platnej zmluve o nájme. Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 11-05-2015 o 13:14. |
|
|
|