AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 01-03-2007, 17:30   #1
Jan Osoha
člen
 
Registrovaný od: Mar 2007
Príspevky: 0
Question Návrat osvedčených kádrov

Tak sme sa predsa len dočkali. Stranícke kádre z pred novembra 1989 vstávajú z popola ako bájny vták Fénix.
Mladý ľavičiar zavelil do útoku na obsadzovanie zaujímavých
, alebo zaujímavejších funkcií v štátnej správe a ajhľa, bývalí úspešní komunistickí fukcionári zacítili možnosť comebacku. V pôdohospodárskej platobnej agentúre bola schválená nová organizačná štruktúra, v rámci ktorej vznikli nové vedúce posty na regionálnych pracoviskách. V praxi to znamená, že keď doteraz mali určité profesijné skupiny nad sebou v Bratislave troch nadriadených, z ktorých nebolo najmenšieho osohu, teraz to už budú štyria nadriadení, ktorí budú brzdiť a sťažovať prácu tým, ktorí majú chuť pracovať a majú aj nápady, ako prácu zlepšovať a zefektívňovať
S tým brzdením to vyzerá veľmi vážne, pretože na verejnosť sa dostávajú informácie o kandidátoch na posty vedúcich regionálnych pracovísk, ktorí majú víťazne prejsť výberovým konaním a zhodou okolností sú to ľudia veľmi blízko dôchodkovému veku a navyše prednovembroví vedúci straníckych organizácií. Aspoň v Nitre je horúci uchádzač tesne pred šesťdesiatkou a so skúsenosťami partajného predsedu.
Aj na ostatných regionálnych pracoviskách je vyvolené personálne obsadenie veľmi podobné. Keďže súdruhovia sú si istí svojimi novými funkciami, niektorí z nich už prezentovali svoje predstavy o riadení regiónov. Pozabudli, že už nebudujeme socializmus, preto vrhli všetko úsilie do kontroly dochádzky, nepripustenia kĺzavej pracovnej doby, bezhlavého šetrenia prostriedkami hoci aj za cenu zťaženia výkonu práce a na úkor bezpečnosti. Ešte nemajú menovacie listiny a už si prisvojujú drobné výhody pre seba
a svojich blízkych (netransparentné prideľovanie notebookov v Nitre). Ostatne
, asi by sme ťažko mohli očakávať od zaslúžilých súdruhov zmysluplné konanie
, adekvátne inteligentnej spoločnosti po 17 rokoch budovania trhového hospodárstva a dva roky od vstupu do EÚ.
Navyše, konkurzné podmienky nehovoria nič o potrebe jazykovej pripravenosti
, ani len o pasívnej znalosti aspoň jedného neslovanského jazyka.
Ako šité na mieru pre starších súdruhov z komunistickej éry.

Čo Vy na to pán minister ?
Jan Osoha je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:06.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..