AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 30-12-2002, 14:05   #1
Storoška Michal
 
Príspevky: n/a
Počiatočné kvotácia mlieka v roku 2003

Dobrý deň, pán minister.
Vydaný Výnos MP SR č. 2953/2002-100 o trhovom poriadku pre mlieko priniesol výraznú zmenu v oblasti doterajšej kvotácie a to prísnu centalizáciu sledovania, vyhodnocovania a rozhodovania o kvótach mlieka /a asi aj celej kvotácie/. Toto rozhodnutie sa uskutočnilo aj napriek tomu, že Vaše prísžuby pri rozhovoroch s predsedom SPPK p. Ing. Oravcom boli opačné. Chceli by sme vedieť, čo Vás viedlo k takémuto rozhodnutiu lebo naši najbližší susedia pristupujú v tomto smere opačne - snažia sa vytvárať podmienky pre posilňovanie právomoci i zodpovednosti samosprávnych orgánov a v oblasti kvotácie majú aj preto tieto orgány ďaleko výraznejšie právomoci ako je to u nás v SR. Pre nové modely vyhovujúce ešte väčšej koncentrácii moci nemusíme podža môjho názoru chodiť teda až niekde do Dánska a z tadiaž si brať vzory.
Z pripravovaných dokumentov a to z návrhu Zákona o podpore pôdohospodárstva a z návrhu Zákona o Fonde na úhradu škôd z nepoistitežných rizík v pôdohospodárstve, ktoré sa považujú za budúce najvýznamnejšie normy v oblasti podnikania v požnohospodárstve, sa ani v jednom z návhov už nepočíta s účasťou a činnosťou samosprávnych orgánov. Pýtam sa aj preto, vážený pán minister, je to náhoda alebo vedome eliminovanie činnosti týchto samosprávnych inštitúcii, ktoré nemožno nazvať ináč ako aroganciou moci. Ak k tomu pripočítame to, čo sa pripravilo pre kvotáciu mlieka v roku 2003 ozaj to miernejšie ani nejde nazvať lebo to, čo sa doteraz dosiahlo v kvotácii mlieka je v drvivej väčšine zásluha SPPK, jej regionálnych zložiek a jednotlivých subjektov pričom doterajší systém bol výrazne jednoduchší, rýchlejší a ďaleko menej byrokratický. Takým sa však ešte môže stať ak by sa rešpektovali v tomto smere návrhy aj RPPK, ktoré majú najväčšie skúsenosti z tejto práce.
S pozdravom Storoška Michal, RPPK Zvolen
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
Podpora zavlažovania v roku 2004 SHR T.Korbel,Ing V. Jakab Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 05-04-2004 08:41
Dotacie 2003 Ing.Gulik Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 27-02-2003 07:28
Podajme si ruky. RPPK Topožčany Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 20-01-2003 11:03
Kvota mlieka 2003 a kompetencie Liptovská požn.a potr. komora Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 0 07-01-2003 14:05
Minimálna cena mlieka Storoška Michal Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 20-12-2002 09:41


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:56.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..