![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
/copy/ Z výsledkov komparácie vežkoobchodných cien jednotlivých komodít vyplýva, že pri: bravčovom mäse sa prejavili odbytové problémy na všetkých trhoch. Táto skutočnosť sa negatívne premietla aj do cenového vývoja. Ceny poklesli v EÚ výraznejšie (-18 %), ako na slovenskom trhu (-3,2 %) Cenová konkurencieschopnosť ošípaných sa tým výrazne zhoršila a domáca cena bola vyššia v porovnaní so svetovou o 14 % a cenou v EÚ až o 18 %. str. 51 Návrh MP SR vychádza z požiadavky rovnocenných podmienok s ostatnými KK, čo znamená: • zachovanie celkového objemu prostriedkov orientovaného na rozvoj vidieka, • dodržanie záväzku vlády SR na doplatenie priamych platieb do úrovne 55/60/65 % v rokoch 2004/2005/2006, čo predstavuje národné vyrovnávacie platby vo výške 30 % jednotkovej úrovne platieb EÚ-15. str. 161 --------------------------------------------- Z úryvkov Zelenej správy MP SR za r. 2003 napovedám, že MP SR mieni a vláda SR mení. Súčasná situácia vyzerá tak, že zo štátneho rozpočtu na r. 2004 SR bude dotovať svojich požnohospodárov iba do výšky 52.5 % PP a môžeme sa zamyslieť aj nad tým po terajšej skúsenosti z odhlasovanej skutočnosti výšky 52.5 % PP na r. 2004, či v budúcnosti vláda SR hodnoverne dodrží záväzky na doplatenie PP v ďalších 2 r. na 60 a 65 %. Kedy sa dostaneme na úroveň PP v EÚ, to za stavu našej ekonomiky zatiaž vyzerá tak, ako sa hovorí, že na sv. dindy...., ale oficiálne sa predpokladá podža Zelenej správy /copy/: V prípade priamych platieb (PP) môže SR využiť národnú vyrovnávaciu platbu pre dosiahnutie úrovne 55/60/65 % priemeru EÚ 15 v rokoch 2004, 2005 a 2006. Úroveň 100 % PP zo zdrojov EÚ má dosiahnuť v roku 2013, úroveň 100 % PP spolu s národnou vyrovnávacou platbou 30% zo zdrojov ŠR SR má dosiahnuť v roku 2010 Súčasná nekonkurencie schopnosť SR nie je iba v bravčovom mäse. Doporučujem pozrieť si Zelenú správu, jej podrobné znenie napriek tomu, že skutočné závery hospodárenia za r. 2003 ešte nie je možné spracovať. Domnievam sa však, že elaborát Zelenej správy mali by si aspoň prečítať ak nie naštudovať všetci Pc. gramotní požnohospodári a ich priaznivci, resp. aj iní mudrlanti laici, aby sa priblížili k akému takému správnemu úsudku a dospeli k snahe správne sa zorientovať . Neviem pochopiť, prečo vláda SR nechránila a nechráni našich požnohospodárov clami, pred dovozom produktov a výrobkov z cudziny, ktoré dokážeme aj doma vyrobiť. Prečo ich cynicky necháva pozvožne ekonomicky zomierať. Kamarátime sa s USA a bolo by vhodné od nich sa aj poučiť v tom smere, že clami chránia domácich producentov pred importom napr. u bavlny, ale aj ocele, atď., aby domáca výroba bola zachovaná a nie ubíjaná. Ján Hájek. |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Dotaz na čerpanie dotácií na rok 2003 | Ing. Staroň, spol. ASIK,s.r.o. | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 14-01-2004 07:43 |
| Dotácie III.Q 2003 | Radoslav Štutika | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 30-07-2003 09:19 |
| Dotazy k Výnosom r. 2003 | RPPK Lučenec | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 05-03-2003 07:48 |
| Dotacie 2003 | Ing.Gulik | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 27-02-2003 07:28 |