![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Na zaklade vlastnych vedomosti a skusenosti som prisiel k jednoznacnemu uzaveru:
Pozemkovymi upravami prislo k neopravnenemu odcudzeniu povodnych pozemkov a k znacnej spekulacii pri udelovani nahradnych pozemkov. Neviem ako je mozne v pravnom a demokratickom state prijat zakon ktory doslovne oberie vlastnikov o ich povodne pozemky za ktore si poctivo zaplatili a ktore im boli pozemkovymi upravami odobrate. Akakekolvek spolcovanie pozemkov malo byt ponechane na samotnych vlastnikov pozemkov kde by vzajomnou pravnou dohodou vlastnikov prislo k vymene pozemkov za ucelom celosti a tymto by sa zaroven zabranilo akymkolvek problemom a spekulaciam , zvyhodneniam / znevyhodneniam ktore nastali pri pozemkovych upravach. Som toho nazoru ze zakon 330/1991 Zb. o PU by mal byt napadnuty ako protiustavny nakolko poskodzuje vlastnika a odobera jeho pravo na nehnutelnost ktoru pravne nadobudol. |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Cabada,
z ustanovenia § 1 ods. 1 zákona o pozemkových úpravách vyplýva, že pozemkové úpravy sú vykonávané vo verejnom záujme čo vylučuje pochybnosti, že sa jedná o porušenie Ústavy Slovenskej republiky, čl. 20 ods. 4 deklaruje, že vyvlastnenie alebo nútené obmedzenie vlastníckeho práva je možné iba v nevyhnutnej miere a vo verejnom záujme a to na základe zákona a za primeranú náhradu. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Nové Pozemkové úrady | Ján Berila | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 3 | 08-04-2004 10:22 |
| Pozemkove upravy | Ing. Jan MRVA | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 2 | 17-11-2002 21:19 |